Historie

Naše historie

Historie motocyklového sportu v rodině započala v roce 1946 dědou Vincencem Stašou. Syn Bohumil Staša začal započal kariéru 1961 a od roku 1964 se stal továrním jezdcem ČZ a později JAWY. Konec kariery byl v roce 1989. Za tuto dobu získal 20x titul Mistr republiky a celkově2x osmé místo v celkovém pořadí Mistrovství světa 350 ccm.

Vnuk Bohumil Staša započal svoji kariéru motokrosovým závoděním v 80 ccm a 125 ccm. Po té přešel k silničnímu závodění, kde pod dohledem svého otce získal 6x titul Mistra republiky, 2x titul Vicemistra republiky, 3.místo v IDM /mistrovství Německa/ 250 ccm, pár dílčích závodů Mistrovství Evropy s výsledkem 5. místa, Mistrovství Itálie / 2x 3.místo v Missanu/ a po té se vrátil na zpět k motokrosu, kde získal 2x 1.místo v KP třídě OPEN.

Staša senior a junior přivedli k závodění spoustu jezdců např. Jakuba Smrže, Thomase Mayera, kteří získali tituly Mistra republiky. Později připravovali nespočet kvalitních závodníků ať technicky nebo tréninkově, kteří později dosáhli předních umístění v motosportu.